Kryptowaluty

zarabiamykase kryptowaluty wiadomości podstawowe o kryptowalutach - Kryptowaluty

zarabiamykase kryptowaluty wiadomosci podstawowe o kryptowalutach - Kryptowaluty

Na punkcie kryptowalut świat zwariował dopiero w 2017 roku ale nie wiem czy wiesz, że pierwsza z nich powstała już w styczniu 2009 roku i kosztowała zaledwie kilka centów, co w porównaniu z grudniem 2017 gdzie cena poszybowała do astronomicznej sumy 20 000 dolarów było dla wielu niezrozumiałym zjawiskiem. Dzisiaj cena spadła znacząco ale zarabianie kryptowalut nadal jest bardzo modne i dochodowe. Wielu z nas interesuje się zarabianiem kryptowalut jednak nie każdy zdaje sobie tak naprwdę sprawę czym one są, w jaki sposób powstały a przede wszystkim na jakiej zasdzie działają. Poznanie pełnego mechanizmu ich funkcjonowania pozwoli ci uniknąć wielu niebezpieczeństw związanych z ich utratą. W tej części boga postaram się w wielkim skórcie wyjaśnić te kwestie – postaram się zawrzeć tylko najważniejsze rzeczy.

 

Czym są kryptowaluty – omówienie na przykładzie Bitcoin

zarabiamykase kryptowaluty bitcoin - KryptowalutyW roku początkiem stycznia 2009 roku światu ukazała się pierwsza kryptowaluta, był nią Bitcoin stworzony przez niejakiego Satoshi Nakamot (na potrzeby bloga udało mi się dogrzebać nawet do roku 2006 gdzie pojawiła się wzmianka o jego pomyśle i pracami nad nowym projektem – nie do końca jednak odpowiadał kryptowalutom). Pierwsza oficjalna wycena BTC (skrót kryptowaluty Bitcoin) miała miejsce w na giełdzie MtGox w 2010 roku gdzie jej wartość nie osiągnęła nawet $0,01 (kurs startu $0,0063)  – ciekawostką będzie fakt, że w maju tego samego roku dokonano zakupu pizzy za nie bagatela 10000BTC. W przeciągu roku jej wartość zaczęła wzrastać chwilami zbliżając się do $1.

Koniec historii, warto przejść do konkretów.

Wyjaśnienie pojęcia kryptowaluty (mój mały słowniczek) może okazać się mało zrozumiałe dla osoby nie znającej podstawowych pojęć informatycznych dlatego postaram się je też nieco wyjaśniać. A więc standardowo. Pojęcie kryptowaluty to waluta nie mająca realnego pokrycia a będąca rozproszonym systemem księgowym czyli zbiorem połączonych ze sobą urządzeń (komputerów, tabletów, telefonów itp.) w jedną spójną logiczną całość poprzez sieć komputerową z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania (middleware), którego zadaniem jest współdzielenie ich zasobów (tj. udostępnianie zasobów innym użytkownikom, możliwości rozbudowy oprogramowania i sprzętu, możliwość do przetwarzania większej ilości poleceń, wydajność systemu jest porównywalna, w przypadku wystąpienia awarii sprzętu system działa nieprzerwanie u innych, system jest przekazywany do użytkowników w całości a nie w postaci części składowych). Całość bazuje na kryptografii czyli na przesyłaniu między użytkownikami zabezpieczonych informacji tak aby nie były przydatne innym, wspomniane informacje przechowywane są w umownych jednostkach i gromadzony w portfelach (tzw. węzłach system). Pełną kontrolę nad danym portfelem ma tylko i wyłącznie osoba posiadająca dostęp do klucza prywatnego co uniemożliwia przyjęcia kolejny raz tej samej jednostki – w ten sposób dokonywana jest autoryzacja.

zarabiamykase kryptowaluty siec pear to pear p2p - Kryptowaluty

Kryptowaluty to nie tylko Bitcoin ale masa innych tj. LiteCoin, DogeCoin, Bitcoin Cash, ByteCoin, Ethereum, Bitcoin Gold, Ripple, Zcash, Monero a do tego jeszcze ponad setka (a nawet kilka) o jakich słyszałem (chociaż raz) oraz masa takich o których istnieniu nie mam nawet pojęcia. Ponieważ jednak Bitcoin jest pionierem to przez wielu uważany jest za jedyną istniejącą kryptowalutę natomiast pozostałe to AltCoin czyli alternatywy (pochodne). A skoro już mamy podstawową wiedzę o kryptowalutach – wiemy co to jest, nawet jeśli tego nie rozumiemy – mogę już powiedzieć nieco więcej. A mianowicie. Bitcoin jest kryptowalutą opartą o technologię blockchain, która jest uważana za technologię XXI wieku, która zrewolucjonizuje przepływ informacji. Tak jak już wspomniałem kryptowaluty to także informacje, które mogą być przechowywane i przesyłane za pośrednictwem transakcji (dokładnie są to informacje o nich). Wszystkie wygenerowane przez sieć peer-to-peer transakcje zapisywane są w postaci następujących po sobie bloków ułożonych w kolejności chronologicznej, tworząc publiczny łańcuch, w którym każdy kolejny element zależy od poprzedniego. Nowy blok pojawia się średnio co 10 minut. Każdy komputer w sieci może brać udział w przesyłaniu i uwierzytelnianiu transakcji. Wspomniałem, że łańcuch jest publiczny co oznacza jego widoczność dla wszystkich ale w pełni zabezpieczona przed niepowołanym dostępem przez skomplikowane narzędzia kryptograficzne, przez co mamy wgląd tylko w swoje transakcje, zaletą a zarazem wadą technologii jest dostęp do historii wszystkich transakcji – przez co baza danych osiąga gigantyczne rozmiary ale tym samym tworzony jest całkowicie rozproszony i zdecentralizowany system, o którym wspomniałem już na samym początku. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo ponieważ nie ma możliwości modyfikacji danych ich usuwania czy dodawania fałszywych informacji – w praktyce oznacza to, że raz zapisana informacja pozostaje niezmieniona, ponieważ dane o nowych zdarzeniach wysyłane są jednocześnie do każdego członka systemu. Nowo powstała informacja jest szyfrowana za pomocą klucza publicznego i prywatnego, wygenerowanego za pomocą działań matematycznych i informatycznych, tj. kryptografi (SHA-256). Różnica pomiędzy wygenerowanymi kluczami jest taka iż klucz publiczny używany jest do zaszyfrowania informacji (jest niczym innym jak adresem odbiorczym), natomiast klucz prywatny to poprostu autoryzacja odbioru tej informacji (w celu odczytania tej informacji). Aby nasza informacja była bezpieczna należy tak przechowywać klucz prywatny aby nie trafił w niepowołane ręce, a utrata go spowoduje nieodwracalny brak dostępu do naszego portfela.

zarabiamykase kryptowaluty klucz praywatny klucz publiczny - Kryptowaluty

Aby jednak informacje zostały przesłane a następnie odebrane transakcja musi ona zostać potwierdzona i umieszczona w bloku to tego potrzebne jest zaledwie jedno potwierdzenie natomiast kolejne oznaczają, że blok został zatwierdzony, im więcej potwierdzeń tym większa pewność, że nie zostanie ona odrzucona. Ponieważ w sieci kryptograficznej panuje zasada ograniczonego zaufania potrzebne jest aż sześć potwierdzeń aby mieć pewność, że transakcja nie została podwojona (double-spending) czyli nie było próby wydania tych samych informacji wielokrotnie, prawdopodobieństwo takiego maleje wykładniczo i przy 6 wynosi zaledwie 0,02%. Zatem im więcej potwierdzeń tym bezpieczeństwo jest większe ale każdy może decydować o ilości potrzebnych przy ich akceptowaniu. Wiemy już że potwierdzenia są bardzo ważne ale nie wiemy jeszcze w jaki sposób do nich dochodzi. Rozpoczynając każdą transakcje sieć pobiera pewną prowizję (fee) za jej przeprowadzenie jest to niewielka opłata (którą również sami możemy ustalić) przeznaczona dla górników, czyli osoby udzielające mocy obliczeniowej swoich komputerów (koparek) za pośrednictwem sieci P2P czyli ludzi którzy potwierdzają transakcje za co otrzymują wynagrodzenie. Proces ten zwany jest kopaniem, wydobywaniem albo mining’iem. Wszystko to odbywa się poprzez wykonywanie coraz to bardziej skomplikowanych zadań matematycznych i informatycznych.

zarabiamykase kryptowaluty schemat transakcji - Kryptowaluty

Technologia Blockchain oparte jest na kodzie otwartego źródła więc dostęp do niego każda osoba, nic nie jest ukryte. Umożliwia to tworzenie wielu aplikacji, serwisów czy skryptów.

Polecane linki dzięki którym możesz rozpocząć zarabianie:
  • Słownik podstawowych pojęć związanych z kryptowalutami
  • Oficjalna strona Bitcoin – dokumentacja otwartego źródła
  • Przydatne linki do śledzenia transakcji kryptowalut

 

Portfele – jako zbiór kluczowych informacji

zarabiamykase kryptowaluty portfele - KryptowalutyGromadzenie informacji w tym przypadku naszych zarobionych środków to chyba najważniejsza I najbardziej interesująca część wiedzy o kryptowalutach. Nie sztuka jest mieć informację ale trzeba ją odpowiednio odczytać i móc ją przesłać dalej. Do tego służą portfele czyli najprościej mówiąc kont zawierających zbiory adresów publicznych, kluczy prywatnych. Pokazują one bilans środków zgromadzonych na danym koncie oraz historię transakcji. Portfele nie przechowują kryptowalut (te są przechowywane wewnątrz sieci) jak to twierdzi większość a jedynie klucze do nich. Wyróżniamy portfele offline działające bez połączenia z internetem – sprzętowe i papierowe (te są najbardziej bezpieczne), portfele aplikacyjne używane na komputerach (lub sprzęcie USB), portfele przeglądarkowe zwane błyskawicznymi działające w każdym miejscu – uznawane za dosyć niebezpieczne, portfele sprzętowe w postaci klucza uznawane za najbardziej bezpieczne.

 

Polecane linki dzięki którym możesz rozpocząć zarabianie:
  • Wybór najbezpieczniejszego portfela online
  • Jaki portfel offline i aplikacyjny wybrać
  • Gdzie śledzić transakcje kryptowalutowe

Kopalnie i górnicy – jak wydobyć darmowe kryptowaluty

Zapewne widziałeś/-aś już gdzieś znaczek górnika z kilofem kopiącego Bitcoin (tak ten bardzo podobny do tego obok), był umieszczony przy schemacie transakcji  bo już przecież wiemy jak jest ważne przy ich potwierdzaniu. Nie jest to jedyna możliwość jaką niesie za sobą mining, jest to przede wszystkim wydobywanie całkiem nowych monet – w przypadku BTC jest ich ograniczona ilość. Wiemy już także, że aby móc nasz sprzęt musi wykonać szereg bardzo skomplikowanych zadań matematycznych i informatycznych a za każdym razem są one trudniejsze a więc moc wydobywcza spada. Niegdyś za pomocą średniej klasy peceta można było wykopać nawet 1BTC dziennie a dzisiaj tym samym PC nie wykopiemy praktycznie nic – moce obliczeniowe obecnych sprzętów są gigantyczne, przeciętnemu użytkownikowi bardzo ciężko będzie wyobrazić sobie możliwość wykorzystania kilku kart graficznych, taki sprzęt jest po prostu nazywany koparką, którą można bezproblemowo złożyć w domowym zaciszu. Sam proces kopania oparty jest na algorytmach a sprzęt coraz bardziej rozbudowany i wymagający coraz to większej ilości prądu – coraz głośniej jest o wykorzystywaniu głównie w Rosji elektrowni do jego wydobycia. Jednak samo wydobywanie nie jest rzeczą prostą, oprócz wspomnianego sprzęt konieczne będzie również przystąpienie do kopalni tj. jest serwisu w którym górnicy łączą swoje moce obliczeniowe w celu wydobycia bloku a uzyskane w ten sposób kryptowaluty są proporcjonalnie dzielone w zależności od wkładu.

Zbudowanie własnej koparki, której moc obliczeniowa będzie na tyle zadowalająca aby móc otrzymać w miarę stabilny dochód, koszty siegają nawet do 20 000 zł. Doliczając do tego ceny prądu widać, że jest to bardzo kosztowne. Oprócz tradycyjnego kopania mamy jeszcze możliwość skorzystania z kopalni w chmurze czyli Cloud Mining. Jest to nic innego jak wykupienie określonej mocy obliczeniowej u usługodawcy a wszystkie zyski jakie z tego tytułu (sprzęt i inne opłaty po stronie usługodawcy). Czas i koszty wydobycia są mniejsze natomiast ryzyko niewypłacalności serwisu spore – dlatego warto skorzystać z tych najbardziej popularnych i działających stabilnie dłuższy czas.

 

Polecane linki dzięki którym możesz rozpocząć zarabianie:
  • Zostać górnikiem i zacząć wydobywać kryptowaluty
  • Najlepsze serwisy do kopania kryptowalut w chmurze

 

Gdzie kupować i wymieniać kryptowaluty

zarabiamykase kryptowaluty wymiana - Kryptowaluty“Sprzedam Bitcoin” taki slogan jeszcze do niedawna był popularny wśród użytkowników wielu for i serwisów o tematyce związanej z kryptowalutami i zarabianiem w internecie – będące równie często zwykłym oszustwem bo znaczna część z wymiany była tylko w jedną stronę. Jak więc bezpiecznie wymieniać / kupować i sprzedawać /? Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie stałej osoby lub serwisu z którego będziemy mogli korzystać. Jeśli chodzi o serwisy możemy je podzielić na kantory i giełdy (o dziwo nie są tym samym – kantor prowadzi skup i pobiera większą prowizję a giełda umożliwia wymianę pomiędzy użytkownikami ale większe kwoty wymagają weryfikacji). Odnośnie wymiany u osoby prywatnej jest to bardziej niebezpieczne ale zaletą jest nieograniczona kwota wymiany.

 

Polecane linki dzięki którym możesz rozpocząć zarabianie:

 

Giełdy kryptowalutowe – jak handlować żeby zarabiać

Handel kryptowalutami w ostatnim czasie staje się bardzo modny, a wszystko to zbya sprawą kursu najpopularniejszej z nich czyli oczywiście Bitcoin, który zrobił furorę osiągając nie bagatela $20 000 za sztukę a więc i którzy kupili go po zaledwie ($0.0064 – oficjalna cena jaką uzyskał podczas debiutu giełdowego w przeciągu dekady mogli zarobić nawet ponad 3 miliona raza więcej niż zainwestowali. Zapewne stąd informacje o poszukiwaniach starych dysków twardych po wysypiskach. Ale to już przeszłość bo dziś cena Bitcoina to ok $10 000 a więc połowa z tego. Nie mniej jednak prawie wszystkie kursy są uzależnione od ceny BTC, tak więc możemy zarabiać, zarówno na spadkach jak i na wzrostach. Wszystko jest zależne od umiejętności oraz informacji jakie posiadamy, Przy handlowaniu na giełdzie warto stosować się do wszech panujących na tradycyjnych giełdach podstawowych zasad handlu wzbogaconych o kilka stwierdzeń jeśli chodzi o kryptowaluty – więcej moim poradniku.

 

Polecane linki dzięki którym możesz rozpocząć zarabianie:

Zarabianie kryptowalut – jak i gdzie aby nie stracić

Nie musisz kupować kryptowalut! W sieci jest bardzo dużo serwisów oferujących je po prostu za darmo – no prawie bo w zamian za ich otrzymanie musimy wykonać jakieś bardzo proste zadanie. Jednak nie możemy się nastawiać, że będą to duże sumy rzędu nawet kilku dolarów, niestety w znacznej większości przypadków będą to znikome kwoty przez co konieczne będzie korzystanie z sytemu mikropłatności by móc je gromadzić a następnie przelewać na Nasz portfel.

 

Polecane linki dzięki którym możesz rozpocząć zarabianie:

 


Pamiętaj inwestując środki w dowolny z powyższych programów musisz się liczyć z ryzykiem utraty środków, pomimo zapewnień i pozytywnych opinii firma nie daje gwarancji zysków oraz zwrotu środków. Przed przystąpieniem do danego programu sprawdź aktualny status firmy być może są już jakieś problemy a następnie przeanalizuj swoją sytuację finansową tak aby ewentualna strata jej nie zachwiała.

Podejmij ryzyko bez nacisków innych osób, to tylko twoja decyzja!!! Zawarte tutaj materiały mają charakter informacyjny i nie ponosimy odpowiedzialności za aktualną sytuację finansową danego serwisu.

Jeśli jesteś pewny(a) chcesz się zapisać do któregoś z tych programów możesz skorzystać ze specjalnego bonusu. W tym celu napisz do mnie na grzybowski87@gmail.com – wszystko ustalamy indywidualnie.

Nie podaję ile zarobiłem w danym serwisie, jeśli gdzieś znajduje się jakaś wypłata to ma ona tylko i wyłącznie na celu poświadczyć o wypłacalności tego serwisu i stanowi minimum wypłaty.