YouTube – popularne metody zarabiania

Temat: YouTube – popularne metody zarabiania
Autor: Łukasz Grzybowski | Data: 11 Lipca 2018

YouTube - popularne metody zarabianiaWiele osób zainspirowanych możliwościami zarabiania na popularnym serwisie YouTube oczekuje, że w przeciągu zaledwie kilku dni zdoła osiągnąć sukces. Jednak sytuacja jest bardzo szybko weryfikowana przez rzeczywistość. Zarobki ich nie są aż tak wysokie jak się spodziewali a wręcz są aż tak niskie, że bardzo szybko rezygnują. Sukces jak zwykle nie przychodzi bez ciężkiej pracy, wytrwałość i cierpliwość popłacają.

Nie od dziś wiadomo, że Youtube to najpopularniejszy serwis wideo na świecie a rankingu AlexaRank zajmuje 2 miejsce ustępując tylko Google (będącego obecnie właścicielem YT). Jeszcze od niedawna służył jako serwis rozrywkowy ale dzisiaj jest zupełnie odwrotnie. YouTube jednym najbardziej potencjalnych serwisów, na którym możemy zarobić i to naprawdę na bardzo wiele sposobów. Najbardziej popularnym sposobem jest zarabianie na wyświetlaniu reklam.

Polecane linki:

Zarabianie na YouTube z AdSense

Podstawowa metoda zarabiania na YouTube. Samo zarabianie w brew pozorom nie jest takie proste jak się wydaje. Wymaga sporego zaangażowania oraz inwestycja własnego czasu, a przede wszystkim odrobina pomysłowości. Dzięki temu coś będzie można zarobić.

Od czego zacząć zarabianie z AdSense

Musimy wiedzieć że zarabiamy na ilości wyświetlanych reklam dlatego oraz ilości kliknięć w nie ale także od rodzaju wyświetlanych reklam. Dlatego określenie konkretnych zarobków jest nie możliwe. Mogę ostrzec jedynie przed klikaniem samemu w te reklamy, grozi to blokadą konta na AdSense.

Aby rozpocząć zarabianie musimy posiadać konto w serwisie YouTube, gdy go jeszcze nie mamy możemy to zrobić z wykorzystaniem konta Gmail (jeśli tego również nie posiadamy to musimy go założyć z tego linku). Wszystko jest banalnie proste i zajmuje zaledwie kilka minut i jest oczywiście darmowe.

Gdy będziemy mieć już wszystkie niezbędne konta trzeba będzie dołączyć do grona partnerów YouTube. Nie wystarczy jedynie posiadanie konta w serwisie. Możemy to zrobić przez kliknięcie w ten link. Do dyspozycji mamy 4 poziomy zależne od liczby subskrybentów.

W przypadku gdy mieliśmy na naszym profilu materiały, które naruszały prawa autorskie nasza prośba o konto partnerskie może się znacznie przedłużyć lub będzie odrzucona. Po uzyskaniu akceptacji partnerskiej będzie konieczne utworzenie konta w Adsense. W jaki sposób to zrobić? Polecam skorzystanie z tego poradnika będącego pod tym linkiem. Czas akceptacji trawa do 48 godzin jednak w rzeczywistości odpowiedź otrzymujemy w ciągu godziny.

W chwili obecnej zarabianie na YT możemy zacząć dopiero od progu 10 tyś wyświetleń naszego kanału – co nie jest bardzo trudne do osiągniecia a wymaga jedynie zaangażowania. Taką liczbę możemy śmiało uzyskać już w ciągu 7 dni.

Jakie filmy warto wgrywać

Warto mieć na uwadze aby nie marnować swojego czasu przez nagrywanie filmów o niczym, na czymś takim na pewno nikt nie zarobi. Jeśli posiadacie jakieś swoje pasje czy nadzwyczajne umiejętności na pewno warto je wykorzystać. Nie należy się zrażać nawet jeśli podobne ( a może niemal identyczne treści) już istnieją, bardzo często ludzie szukają i oglądają masę tego samego. Dajmy na przykład jeśli ładnie śpiewasz czy smacznie gotujesz warto nagrać o tym film w brew pozorom będzie on zupełnie inny od istniejących.

Nagrywając własny film należy zwrócić uwagę na jego jakość, zaleca się również obróbkę tak aby uniknąć niepożądanych głosów czy ujęć.

Ważną kwestią są prawa autorskie, o które YouTube bardzo dba! Dlatego nie zalecam kopiowania filmów i podpisywania jako nasze własne. Możemy stracić nasze konto w YT a nawet zablokować zarobki w AdSense.

Zarabianie na YouTube z wykorzystaniem PPA/CPA

Popularność serwisu YouTube to także możliwość zwiększenia swoich zarobków poprzez wykorzystanie go pod inne metody zarabiania w tym między innymi pod PPA (pay per action) i CPA (click per action). Większość metod nie wyklucza możliwości zarabiania w połączeniu z AdSense ale w przypadku tej koniecznie trzeba wyłączyć tą możliwość zarabiania.

Nie będę opisywał metod zarabiania CPA i PPA ponieważ większość z was już je pewnie zna i chce po prostu na nich zarabiać. Listę proponowanych serwisów znajdzie pod tym linkiem a także jeśli skupisz się na czymś nie co innym pod tym linkiem. Skupmy się na samym sposobie zarabiania w ten sposób. Metoda jest prosta dlatego warto ją wykorzystać (przede wszystkim przez osoby bez AdSense) jako podstawą metodę do zarabiania na YouTube. Sama idea sprowadza się do wrzucania sporej ilości filmików a następnie podpięcie do nich linków o odpowiedniej tematyce.

Do rozpoczęcia pracy niezbędna będzie witryna internetowa, ponieważ do każdego filmiku link do naszej witryny w raz z krótkim opisem. Zaleca się także dodanie do opisu ekranu końcowego, nie jest to wymóg konieczny jak twierdzą niektóre źródła ale może to znacznie wpłynąć na nasze zarobki ponieważ odwiedzający jeszcze przed rozpoczęciem filmu widzi . Szczegóły znajdziesz w linku do pomocy. Do każdego opisu warto dodać miniaturkę z wyświetlającą tekst zachęcający do wejścia w nasz link.

W przeciwieństwie do zarabiania z AdSense nie trzeba przechodzić żadnej weryfikacji więc można bardzo prosto zwiększać ilości materiałów wideo. Po prostu możemy je pozyskać z innych kanałów (te naruszające prawa autorskie nie będą wyświetlane), nie zaleca się ściągania najnowszych filmików, zawierających erotykę czy nie etyczne treści. Po ściągnięciu takiego wideo zalecam dokonanie nawet niewielkiej wręcz kosmetycznej zmiany np poprzez dodanie ekranu początkowego i końcowego tak aby YouTube miało trudniej z wykryciem.

Inne możliwości zarabiania na YouTube

Oprócz sztandarowych metod zarabiania na Youtube czyli AdSense i CPA/PPA na tym serwisie można zarabiać na wiele innych atrakcyjnych. Niżej wymienione to tylko przykłady, z których korzystają osoby powiązane z moimi grupami. Są dochodowe i warte uwagi ale wymagają znacznie większego zaangażowania niż powyższe. Warto o nich wspomnieć. A więc:

  • reklamowanie własnych produktów, wiele osób wykorzystuje YouTube do reklamowania własnych produktów czy usług, bardzo często są to boty, skrypty czy narzędzia ale również produkty przemysłowe np maszyny.

  • Lokowanie produktu. Metoda ta może okazać się nie zwykle dochodowa. Wymaga sporo pracy ponieważ polega na zachęcaniu do kupna określonego produktu w taki sposób aby osoba która ogląda wideo nie była o tym zorientowana,

  • Umowy partnerskie, czyli inaczej mówiąc marketing afiliacyjny. Może być to zarówno pośrednie jaki i bezpośrednie. Zarabia się na prowizjach płynących od ilości sprzedanego produktu lub usługi.

  • Pozyskiwanie poleconych na stronach zarobkowych. Polega na udostępnianiu konkretnych sposobów zarabiania. W internecie na określonym serwisie strategii czy poprzez przekazanie odpowiednie go bonusu;