Marketing Afiliacyjny

zarabiamykase kryptowaluty marketing afiliacyjny - Marketing Afiliacyjny

Marketing afiliacyjny to bardzo ciekawa a zarazem bardzo trudna metoda zarabiania w internecie polegająca na generowaniu zysków w postaci prowizji ze sprzedaży produktów oferowanych przez inne serwisy. Bardzo modnymi produktami sprzedażowymi są przede wszystkim produkty finansowe min. konta bankowe, lokaty, pożyczki, ubezpieczenia ale również usługi telekomunikacyjne w tym oferty platform telewizyjnych czy sieci komórkowych. sporą popularnością cieszą się również oferty zakupów, konkury z nagrodami czy oferowane promocje. Ale to nie wszystko, dobrą opcją jest skierowanie odpowiednich towarów pod konkretne grupy docelowe np. dla serwisu poświęconego branży motoryzacyjnej odpowiednie może się okazać promowanie części eksploatacyjnych. Afiliacja to idealna metoda na zarabianie dla właścicieli stron internetowych, blogów a także portali społecznościowych między innymi Facebook czy Instagram ale również twórców kanałów na YouTube. Większość modeli rozliczeniowych oparta jest na prowizjach za sprzedaż produktu (CPS), zostawienie danych osobowych (CPL) oraz mniej spotykane prowizje za klikanie w link czy wyświetlenie strony.


Polecane linki dzięki którym możesz rozpocząć zarabianie:

Afiliacja, to nic innego jak polecanie, polegające na realtywnie dużym docieraniu do określonej grupy kientów, w zamian za każdy pozytywnie rozpatrzony wniosek złożony przez klienta (przez wniosek rozumie się nic innego jak model rozliczeniowy) wydawca (czyli ty) otrzymujesz określoną prowizję.

Afiliację można traktować jako bardziej skuteczną formę reklamy, znacznie tańszą (sprzedawca nie musi wydawać dużych pieniędzy na banery, reklamy czy inne materiały promocyjne) I docierającą do konkretnej grupy odbiorców. Nie wiem czy wiecie ale metoda jest bardzo stara I używana przez praktycznie każdego z nas, co mam na myśli pisząc to? Mianowicie, każdy z nas coś komuś w życiu poleca, przykład: kolega poleca mi zakup nowego sprzętu  RTV w określonym sklepie (bo on sam tam kupił I jest zadowolony) ja poszedłem I kupiłem – to jest już afiliacja. Ale co o z tego ma po za naszą wdzięczności? Zupełnie nic, co innego gdyby polecenie było online, uzyskał by prowizję I byłby bardziej zadowolony. Nasz kolega staje się wydawcą a my klientami, sklep w którym kupujemy jest reklamodawcą.

Przed przystąpieniem do zarabiania warto zapoznać się z podstawowymi pojęciami związanymi z zarabianiem na marketingu afiliacyjnym:

• sieć afiliacyjna – firma będąca pośrednikiem w oferowaniu produktu pomiędzy partnerem a klientem;

• produkt – pojedyncza oferta, usługa, promocja, którą partnerzy przedstawiają klientom;

• partner – to najważniejsza osoba w marketingu bo jesteś nią ty, czyli osoba reklamująca produkt;

• klient – osoba korzystająca z naszego produktu, kupująca go czy np. zostawiająca dane;

program partnerski –

• nisza – z ang. market niche czyli fragment rynku na, którym potrzeby danego produktu nie są jeszcze zaspokojone;

system poleconych –

• link polecający – (reflink) unikalny link do promowania serwisu / produktu zawierający numer identyfikacyjny;

• materiały promocyjne – materiały przekazujące określoną treść o danym produkcie typu banery, loga, linki itp;

• e-commerce – działalność polegająca na sprzedaży produktów klientom;

• SEO – (Search Engine Optimization) optymalizacja strony pod kątem zwiększenia jej pozycji w wynikach wyszukiwania;

• branding – (budowanie świadomości marki), technika marketingowa uświadamiająca potencjalnym klientom przydatność oraz pozytywny wizerunek produktu;

• fraud – prowizja ze sprzedaży / promocji produktu zdobyta w sposób niezgodny z regulaminem partnera;

• konwersja – oczekiwana akcja podjęta przez klienta;

• landing page – strona docelowa, prowadzonej kampanii reklamowej;

• lead – to osoba, która zostawiła swoje dane osobowe na stronie wydawcy;

• cost per clix (CPC) – model rozliczenia z wynagrodzeniem za każde kliknięcie;

• cost per lead (CPL) – model rozliczenia z wynagrodzeniem za zostawienie danych kontaktowych;

• cost per sale (CPS) – model rozliczenia z wynagrodzeniem za sprzedaż produktu;

• cost per action (CPA) – model rozliczenia z wynagrodzeniem za wykonanie akcji;

• cost per order (CPO) – model rozliczenia z wynagrodzeniem / prowizją za zamówienie;

• cost per view (CPV) – model rozliczenia z wynagrodzeniem za odwiedziny na stronie;

• cost per registration (CPR) – model rozliczenia z wynagrodzeniem dokonanie rejestracji;

 

Znając podstawowe pojęcia możesz próbować swoich sił zarabiania na marketingu afiliacyjnym. Dokonaj wyboru odpowiedniej sieci oraz poznaj skuteczne sposoby promowania produktów oraz dowiedz się w jaki sposób czerpać wysokie prowizje z ich sprzedaży.

 


Pamiętaj inwestując środki w dowolny z powyższych programów musisz się liczyć z ryzykiem utraty środków, pomimo zapewnień i pozytywnych opinii firma nie daje gwarancji zysków oraz zwrotu środków. Przed przystąpieniem do danego programu sprawdź aktualny status firmy być może są już jakieś problemy a następnie przeanalizuj swoją sytuację finansową tak aby ewentualna strata jej nie zachwiała.

Podejmij ryzyko bez nacisków innych osób, to tylko twoja decyzja!!! Zawarte tutaj materiały mają charakter informacyjny i nie ponosimy odpowiedzialności za aktualną sytuację finansową danego serwisu.

Jeśli jesteś pewny(a) chcesz się zapisać do któregoś z tych programów możesz skorzystać ze specjalnego bonusu. W tym celu napisz do mnie na grzybowski87@gmail.com – wszystko ustalamy indywidualnie.

Nie podaję ile zarobiłem w danym serwisie, jeśli gdzieś znajduje się jakaś wypłata to ma ona tylko i wyłącznie na celu poświadczyć o wypłacalności tego serwisu i stanowi minimum wypłaty.